top of page

O nás

Co je našim cílem?

Naším primárním cílem je pomáhat dlouhodobě nemocným dětem na onkologických a hematologických odděleních nemocnic napříč republikou. Vždy nejprve oslovujeme zdravotnický personál a zjišťujeme konkrétní potřeby malých pacientů.

Ve spolupráci s výrobnou dortů Nasladko.cz a Creperii Cafe Girafe nabízíme vybrané dorty, které můžete věnovat sobě, svým blízkým

nebo například zdravotníkům.

Celá marže putuje na podporu projektu Dortem proti rakovině a následně na onkologická oddělení.

Nyní plánujeme zapojit více kaváren a restaurací, kde si budete moci vychutnat svůj oblíbený dortík nebo domácí limonádu Piu Piu

či jiný produkt, kterým se daná restaurace či kavárna rozhodne podpořit náš projekt.

Za vybrané částky pořídíme přesně to, co si děti a jejich rodiny přejí.

Dary zakoupíme a osobně předáme zdravotníkům vybraného onkologického oddělení nebo přímo rodinám a dětem.

Kdo za tím stojí?

Za projektem Dortem proti rakovině stojí Jirka Zahradník, táta Jirky a malé Julie, kamarád a hlavně onkologický pacient.

Avšak nedělá to sám, a jeho tým se rozšiřuje o další neméně důležité kolegy jimž se projekt líbí a chtějí také pomáhat.

 

Spoluzakladatelem je jeho kamarád Aleš Števlík, majitel společnosti Piu-piu sirupy. Jako další se přidali Jana Bohuslávková a další, kteří nám pomáhají externě ve svém volném čase.

Ve svých 40 letech, po dlouhodobé onkologické léčbě vím, jak je rakovina zlá, zákeřná a nevyzpytatelná.

Proč Dortem proti rakovině?
 

A vlastně proč ne...


Celý projekt vznikl v mé hlavě v roce 2021, poté co mi byla zrušena operace z důvodu Covidu.

Samozřejmě, když s něčím počítáte... s nějakou nadějí možnosti na uzdravení a pak Vám to seberou, tak se Vás to psychicky dotkne...

Já po této informaci zamyšlený co dál bloudil nemocnicí... Mé myšlenky byly úplně jinde, když jsem otevřel oči byl jsem před oddělením dětské onkologie.

A tam jsem to viděl... Ty děti... Malé děti s onkologickým onemocněním... V tu chvíli mi došlo, že my dospělí se s touto informací, že jsme takto nemocní, i přesto jak je to těžké srovnáme. Musíme... Už právě pro naše děti, rodiny, přátelé se s tím musíme srovnat a musíme bojovat. Ale co když Vám jako rodiči Vašeho milovaného dítěte oznámí, že je nemocné. V tu chvíli je to jedna z nejhorších zpráv na světě jak pro Vás, tak i na později, až to budete vysvětlovat svému potomkovi. A proto jsem chtěl těmto dětem i jejich rodinám pomoci. Ale jak? DORTEM . . .

 

V tu dobu jsem prodával dorty a tak mě napadlo pomáhat dortem. Dortem proti rakovině.

Měl jsem možnost podívat se do míst, kde i malá drobnost dokáže způsobit velkou radost. Společná pomoc dětem potěší i vás.

Z malého nápadu, který měl působit krátce a jen jako kamarádsko-sousedský projekt vznikla velká věc. Přidalo se víc lidí a víc firem.

Veškeré finanční i materiální podpory předáváme osobně ve vybraných nemocnicích. Naprosto férově a transparentně.

Projekt začal jako moje soukromá aktivita. Díky Vaší podpoře a zpětné vazbě věříme, že to děláme dobře.

Seznamte se s týmem

bottom of page